AKCE WOLFRAM 2022

13.05.2022

" Paradesantní výsadek  proběhl nezvykle hladce.  Zbývalo se jen  terénem dostat k místu určení a splnit zadaný  diverzní úkol.  Plán akce byl  jednoduchý a pro účastníky výsadku a absolventy výcviku commandos se zdál rutinní. Tak si to představovali i plánovači v centrále. Že zdání klame pochopili  hned  po několika krocích ...... pak už jen ve svých myslích a někdy i nahlas proklínali ty nažehlené panáky ze štábu, kteří ten báječný neprůstřelný  plán připravovali." 

Letní takticko-střelecký výcvik a soutěž bude tradičně věnován nácviku a prověrce základních branných dovedností včetně  střelby ze samonabíjecí pušky a pistole. Nehrajeme si, ale reálně trénujeme. 

Akce bude  koncipována jako soutěž dvoučlenných střeleckých teamů. Věcné ceny nečekejte. Pravý bojovník ocení uznání, čest a slávu.  

Během 18 hodin účastníci absolvují řadu   taktických úkolů se závěrečnou střeleckou prověrkou. Akce je věnována památce československých výsadkářů z výsadku Wolfram, který působil v letech 1944-1945 v Beskydech. 

Akce bude fyzicky náročná. Součástí výcviku bude terénní přesun. Jedním z úkolů bude překonání velké vodní překážky s veškerým vybavením.  Registrovaní účastníci obdrží  upřesňující informace.z)


POVINNÉ VYBAVENÍ:
- samonabíjecí pistole ve vhodném pouzdře se třemi zásobníky
- samonabíjecí puška se čtyřmi zásobníky
-  100 nábojů do pušky a 100 nábojů do pistole
- sedací úvazek s  jednou karabinou a horolezeckou smyčkou o délce  cca 60 cm
- chrániče zraku a sluchu
- baterka 
- nůž
- mobilní telefon

DALŠÍ VYBAVENÍ: 
- potraviny, bivakovací vybavení, lékárnička, atd. dle vlastního uvážení 
- během akce bude v terénu čas na  cca 3 hodinový odpočinek
- účastníci obdrží část potřebného materiálu od organizátorů