Proběhla  LONG RANGE 2023 spojená s realizací aktivit v rámci projektu Základní branný výcvik

30.09.2023

Ve dnech 30.9. a 1.10.2023 proběhl branný víkend klubu Speciální příprava. V sobotu 30.9.2023 se členové oddílu držitelé dlouhých zbraní sešli na střelnici společnosti ZVI v obci Střelná, kde jsme se zdokonalovali ve střelbě na LONG RANGE 300- 500 m. Poté jsme se přesunuli na střelnici v Pozděchově, kde  proběhl po seznámení s TTD  všech nejpoužívanějších vojenských platforem  dlouhých palných zbraní  krátký trénink  dynamické střelby.  Závěr dne tvořil nácvik hodu granátem a příprava okopu pro ležícího střelce dle standardů AČR.  V neděli  v prostorách klubovny TJ Slovan Vsetín proběhl druhý běh kurzu první pomoci, při kterém byli doškoleni členové oddílu, kteří se nemohli zúčastnit prvního jarního běhu. 

Všechny akce se uskutečnili v rámci projektu ZAKLADNÍ BRANNÝ VÝCVIK, které finančně podpořilo Ministerstvo obrany České republiky.   

O víkendu  21.-22.10.2023 proběhnou na střelnici v Pozděchově poslední  projektové aktivity zaměřené na výcvik ve střelbě ze samonabíjecí pušky, branných a survivalových  aktivit.